e
sv

Gökhan Yücel Kimdir?

10 Mayıs 2021 15:05
avatar

Öğrenci Kürsüsü

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

25.05.2020 tarihinde instagram canlı yayınımızda ağırladığımız Sayın Gökhan Yücel ile ilgili bilgileri bu sayfada bulabilirsiniz.

1977 yılında İstanbul, Karagümrük’te doğdu. Pertevniyal Lisesi’ni bitirdikten sonra, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. Essex Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladı. Oxford Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde karşılaştırmalı siyaset ve kamu politikaları okudu. 2012 yılında Harvard Üniversitesi John F. Kennedy School of Government’ta Kamu Liderliği Programı’na tam burslu katıldı ve başarıyla tamamladı. Oxford Üniversitesi’nde 2003-2007 yılları arasında Ortadoğu politikası, strateji ve güvenlik dersleri vermiştir. Oxford Analytica ve Global Water Intelligence şirketlerinde analist olarak görev aldı.

Gökhan Yücel

1997-1999 yıllarında üniversite eğitimi sırasında medya sektöründe çalıştı. 2009-2011 yılları arasında Milli Eğitim Bakanlığı’nda danışman olarak görev aldı. 2011-2015 yılları arasında Hasan Kalyoncu, Bahçeşehir, Okan ve Aydın Üniversiteleri’nde yarı-zamanlı öğretim görevlisi olarak çalışmıştır. Halen Yıldız Teknik Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği Bölümü’nde Mühendisler İçin İletişim Becerileri dersini vermektedir.

Gökhan Yücel, mevcut çalışmalarını yapay zeka, küresel eğitim politikaları, dördüncü endüstri devrimi, stratejik iletişim, siyasal kampanyalar, geleceğin teknoloji ve istihdam trendleri, dijital diplomasi ve markalama başlıkları üzerine yoğunlaştırmıştır.

Merkezi İstanbul’da bulunan Dijital Araştırmalar Derneği‘nin başkanıdır.

Dünyanın birçok merkezindeki toplantılara konuşmacı olarak davet edilmiştir. The Guardian, Yeni Şafak, Radikal, Daily Sabah gazetelerinde yazıları yayınlanan Gökhan Yücel, Digital Age dergisinde aralıklarla yazılar kaleme almaktadır. Küresel Öğretmen Ödülü (Global Teacher Prize) Akademisi ve Seçici Jüri Üyesidir. OECD’nin 2030’da Eğitim Projesi’nin ‘elit küresel eğitim entellektüeli’ sıfatıyla danışmanıdır. Birleşmiş Milletler ve BM Genel Sekreteri’ne sosyal medya ve dijital konularda danışmanlık yapmaktadır.

2014 yılından bu yana Arter Reklam Ajansı’nda siyasi iletişim ve dijital strateji danışmanlığı görevinin yanında Milli Eğitim Bakanı Müşavirliği görevini de yapmıştır.

Halihazırda T.C. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nda Daire Başkanlığı görevini yürütmektedir.

İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Öğrenci Kürsüsü Editör

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Gökhan Yücel Kimdir?