e
sv

Abdullah Eren Kimdir

19 Temmuz 2023 15:21
avatar

Öğrenci Kürsüsü

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Öğrenci Kürsüsü canlı yayınımızda ağırladığımız değerli büyüklerimizden biri de Sayın Abdullah Eren’di. Öğrencilik yıllarından başlayarak günlük rutin meşguliyetleriyle ilgili birçok deneyimini bizimle paylaşan Sayın Abdullah Eren’e tekrar teşekkür ederiz.

Yayınımızın hemen ardından merak edilen konulardan biri de Sayın Eren’in kariyeriydi. Bunu derlediğimiz özel yazımıza devam edelim o halde! 🙂

Abdullah Eren İstanbul Doğumludur

Aslen Batı Trakyalı olan Abdullah Eren, İstanbul doğumludur. Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji bölümünden lisans; Londra-Westminster Üniversitesi Diplomasi Çalışmaları alanında da yüksek lisans derecesi almıştır.Özel sektörde çeşitli üst düzey görevler üstlenen Abdullah Eren, Başbakan Özel Kalem Müdür Yardımcısı ve Başbakan Müşaviri görevlerinin sonrasında Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığı görevini yürütmüştür.

Abdullah Eren, 27 Ekim 2018 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı görevine atanmıştır. Sivil toplum faaliyetleriyle yakından ilgilendiğini bildiğimiz Sayın Eren, Balkanlarla ilgili çalışmalar yürüten birçok sivil toplum örgütünde aktif görevler üstlenmiştir.

Abdullah Eren, iyi derecede İngilizce bilmekte, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Öğrenci Kürsüsü Editör

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Abdullah Eren Kimdir