e
sv

Halil Erdoğmuş Kimdir

02 Ocak 2022 16:54
Halil Erdoğmuş
avatar

Öğrenci Kürsüsü

 • e 0

  Mutlu

 • e 1

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

13 Mayıs 2020 tarihinde “Öğrenci Kürsüsü Instagram Canlı Yayını“mızda konuğumuz olan Sayın Halil Erdoğmuş ile ilgili bilgilere bu sayfadan ulaşabilirsiniz arkadaşlar.

Sayın Halil Erdoğmuş;

1969 yılında Uşak’ta doğmuştur. İstanbul Üniversitesi İktisat bölümünden mezun olmuş ve sonraki yıllarda aynı üniversitede Uluslararası İşletme dalında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. 1991 yılında Türk Mitsui Bank Operasyon Bölümünde profesyonel iş hayatına atılmıştır. Aynı yıl sonunda Uşak’ta bulunan aile şirketleri Erteks Tekstil’de Genel Müdür Yardımcısı olarak; Bütçe ve Finans Departmanı’nda, aynı zamanda ekolojik pamuk üretimi ve ihracatı projelerini gerçekleştiren ekibin içinde yer almıştır. 1992 yılında bugün hala yayın hayatına devam etmekte olan Uşak Radyo Tv’yi kurmuştur. Dönemin şartları gözetildiğinde bu medya alanında halka da hizmet eden önemli bir girişimdir.

1997 yılında özel etiketli kredi kartı şirketi Benkar’da İş Geliştirme Müdürü olarak müşteri profili oluşturma ve ürün takip aşamaları konularında çalışmıştır. 1999 yılında Ermet Mensucat A.Ş. de Genel Müdür olarak çalışmıştır. 2001 yılına geldiğimizde, bugün web sitesi ve 158 mağazası ile faaliyet gösteren ebebek.com’ u kurmuştur. Geçen zaman içinde ebebek, Türkiye’nin çeşitli illerinde yer alan 158 mağazası, ebebek.com ve bebek.com web siteleri ile Türkiye’de anne-bebek perakendeciliği sektöründe, 1 numaralı firma olmayı başarmıştır. 50 m2’lik ilk mağazadan sonra ebebek bugün toplam 110.000 m2 alanda hizmet vermektedir. Hem ebebek.com hem de bebek.com Altın Örümcek dâhil farklı yarışmalarda birçok kez ödüle layık görülmüştür.

Halen ebebek ailesinde Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevine devam etmektedir Halil Erdoğmuş Bey.

2005 yılından 2012 yılına kadar Uşak’ta faaliyet gösteren Anadolu Ulaşım A.Ş.’nin Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini yürütmüştür. Anadolu Ulaşım bu sürede cirosunu 9 Milyon $’dan 30 Milyon $’ a çıkarmıştır. İzmir Ankara hattının en çok tercih edilen seyahat firması olmuştur. Anadolu Ulaşım, sektörde bugün hala uygulanan koltuk arkası ekranlar, 2+1 otobüsler gibi birçok uygulamayı ilk kez hayata geçiren yenilikçi bir firma olmayı başarmıştır. Sayın Halil Erdoğmuş; Uşak Genç İş Adamları Derneği, Ekolojik Ziraat Organizasyonu, İstanbul Genç İş Adamları Derneği ve Türk Genç İş Adamları Konfederasyonu’nda çeşitli görevlerde yer almıştır.

Öğrenci Kürsüsü Editör

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Halil Erdoğmuş Kimdir