e
sv

Sinem Işık Kimdir?

20 Nisan 2021 21:49
avatar

Öğrenci Kürsüsü

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümü mezunu olan 1982 doğumlu Işık, Sakarya Üniversitesinde İşletme Yüksek Lisans (MBA) eğitimi almıştır. İnsan kaynakları alanına danışmanlık sektörü ile adım atan Işık, 7 yıl boyunca eğitim ve danışmanlık şirketlerinde Uluslararası/büyük ve orta ölçekli şirketlerin seçme/yerleştirme, insan kaynakları sistemlerinin kurulumu/geliştirilmesi projelerinde yer almıştır. Birbirinden çok farklı birçok seviye ve alandaki pozisyonun işe alım sürecini yönetmiştir.

İnsan Kaynakları Profesyoneli

Danışmanlık sektöründe deneyim kazanması ile farklı sektörlerdeki/ölçekteki şirketlerin projelerinde görev aldığı için birbirinden çok farklı yapılardaki kurumların iç dinamiklerini ve gelişimlerini yakından izleme fırsatı bulmuştur.  Daha sonra 4 yıl Pet Ürünleri (Evcil Hayvan ürünleri) sektöründe faaliyet gösteren bir kurumda İnsan Kaynakları Müdürü olarak kurumun tüm insan kaynakları sistemlerinin kurulumunu gerçekleştirmiş ve yönetmiştir. Şirketin stratejik planlama çalışmalarına liderlik etmiş, ISO 9001 Kalite Yönetim sistemini ekip arkadaşları ile birlikte kurmuş ve şirketin denetimlerden hiçbir hata almadan başarı ile geçmesini sağlamıştır.

IRCA Onaylı ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Baş ve İç Denetçisidir.

ICF Akrediteli Koç unvanına sahiptir. Aynı zamanda NLP uygulayıcısıdır.

Meslek hayatı boyunca 7.000’in üzerinde işe alım mülakatı gerçekleştirmiştir.

2009 yılından bu yana Kariyer ve Mülakat Danışmanlığı ve eğitim faaliyetlerine devam etmektedir. Uzman olduğu konular ile ilgili kişisel blogu ‘’www.ikcafe.net’’ de makaleler yazmaktadır. Sosyal medyada (LinkedIn ve Instagram) takipçileri için alanı ile ilgili paylaşımlar yapmakta ve canlı yayınlar ile deneyimlerini paylaşmaktadır. Aynı şekilde Youtube kanalında da paylaşımlarını sürdürmektedir.

Sinem Işık İk Akademi & Danışmanlık markasının kurucusudur.

Sosyal sorumluluk projesi olarak gönüllülük esasına göre ‘’iş arayan kişilerin cv’ lerini inceleyerek geri bildirim verme’’ üzerine tasarlanmış Türkiye de ilk olma özelliğini taşıyan ‘’Gönüllü CV Danışmanlığı’’ projesinin fikir ve ekip liderliğini yapmaktadır. Bu proje kapsamında gönüllü bir ekip ile birlikte yaklaşık 10.000 kişinin cv’ sinin daha etkili ve profesyonel olması sağlanmıştır.

Yeni mezun deneyimsiz kişilere, deneyim kazandırmayı amaçlayan birçok meslek grubu için alanında deneyimli mentorlerin desteği ile gerçekleştirilen gönüllü projelerin yapıldığı  ‘’Kariyerine Yön Verenler Kulübü’’ projesinin fikir ve ekip liderliğini yapmıştır.

2018 yılında ”Yarın Gel Başla” isimli bir kitabı yayınlanmış ve şuan 7.baskıya ulaşmıştır. 2020 yılında işverenler ve işe alımcılar için kaleme aldığı ”Biz Size Döneriz” isimli ikinci kitabı yayınlanmıştır

Evli ve bir kız çocuğu annesidir.

Klarnet çalan eşine eşlik ederek gitar çalıp şarkı söylemekten, gramofonundan nostaljik şarkılar dinlemekten, 600 kitaplık kütüphanesine her fırsatta yenilerini eklemekten ve ailesi ile seyahat etmekten keyif almaktadır.

Öğrenci Kürsüsü Editör

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Sinem Işık Kimdir?