bycasino giriş Türkiye’de Futbol (Furkan Yalçın) | Öğrenci Kürsüsü
e
sv

Türkiye’de Futbol (Furkan Yalçın)

26 Nisan 2020 20:15
avatar

Öğrenci Kürsüsü

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

TÜRKİYE’DE FUTBOL

Türkiye’de futbol gerçekten insanları birbirine küstürmeyi başaran, birbirine kırdıran bir spor dalı haline gelmiştir. İnsanlar, zevk almak için izlemek yerine küfürlerin durmaksızın devam ettiği bir 90 dakika yaşamaktadırlar. Hatta 90 dakikayla da kalmaz ileriki günlerde de arkadaşları arasında ciddi sorunlar yaşanmasına da sebep olur.

Goal.comdan  edindiğim bilgilere göre, maça, 10 karşılaşmada 30 puan toplayarak gelen Araphanspor, Boğaziçi karşısında 2-1´le ligdeki ilk yenilgisini almasının ardından, yöneticiler ve taraftarların da içinde bulunduğu büyük bir kalabalık halinde, galip ekibin futbolcularını ve teknik ekibini darp etti.

Şimdi bu haberlere bakarsak Türk futbolunun gelişmekte olduğunu söyleyemem, cidden diğer ülkelere bakıyorum da yan yana kardeş kardeş maç izliyorlar bizde ise demir örgüleri aşıp birbirlerine taş ,molotof atıyorlar.Gelişmekte olan bir ülke olmamıza rağmen bu geri zekalılık ve cahillik nerden geliyor?

Başka bir konu da fanatik olmak… Fanatik olmaya çok karşı olanlar vardır ya da olmayanlar.Şahsi fikrimi sorarsanız ben fanatik değilim ve fanatikliğe de çok karşıyım.Bu fanatiklik, bazen aile ilişkilerini dahi bozabiliyor.

Bir de yabancı oyuncu merakı… Nerden baksan Türkiye futbol tarihinde çok görülen bir olaydır.Usta oyuncu Kemal Sunal’ın oynadığı Orta Direk Şaban filminde de buna benzer bir sahne vardır.Bu cahilliğimizin sebebi nedir bilinmez ama sırf yabancı olduğu için, iyi oyuncu olacağı anlamına da gelmez bence.

Sonuç olarak Türkiye’de futbol gelişememekte ve birçok olumsuzluklar yaşanmakta. Artık, yorumcular bile birbirine girmek üzere, gerçekler acıdır ama bunları kabullenmek zorundayız. Birçok ülkeye oranla bizim ülkemiz, futbolda dünya sıralamasının altındadır ve sebebi de bu anlatmaya çalıştıklarımdır. Sadece bizim ülkede yaşanan bir olay vardır,  o da “Hakemler her zaman yanlış karar verir.”  önyargısı. Tamam, eyvallah anlıyorum da, sadece hakemler mi hatalı? Sanki oyuncularımız dört dörtlük. Onu da geçtim, bence süperlig maçlarının nerdeyse hepsinde şike şüphesi var. Yani şikeyi bir kişiye mal etmek de doğru değildir. Bunları düzeltebildiğimiz zaman ağız keyfiyle bir maç izleyebiliriz.

Furkan Yalçın – Manisa Hasan Türek Anadolu Lisesi

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Türkiye’de Futbol (Furkan Yalçın)