e
sv

Binance Referans Kimliği Nedir? Ne Yazılmalıdır?

10 Ekim 2021 02:47
avatar

Öğrenci Kürsüsü

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Binance referans kodu nasıl alınır sorusu kripto borsaları arasında hep araştırılır. Nedeni, bu konunun kullanıcılara ciddi bir getiri potansiyelinin bulunması. Temel olarak platformda yapılan işlemleri iki taraf için de avantajlı hale getiren referans kodları kazancın artmasında etki ediyor. Binance’in kullanıcıları için önemli bir kaynak olan bu özellik, kesinlikle ihmal edilmeden kullanılması gereken türde.

Binance Referans Kimliği Kodu Niçin Kullanılmalı?

Binance referans kimliği kodu platformda yapılan işlemlerdeki komisyon oranını düşürmek için kullanılmaktadır. Normal koşullarda platformda yapılan eylem özelinde kullanıcılar yaptıkları işlemlerde komisyon ücreti öderler. Referans koduyla yapılan ödemelerde kesintilerden kaçınılamasa da, kesinti oranlarının daha minimize rakamlarda olduğundan söz etmek mümkün.

binance kod

https://www.youtube.com/watch?v=5t8254CcYUk bağlantısındaki videodan Binance üzerinden yapacağınız alım-satım işlemlerinde referanssız, referanslı üyelik ve BNB coin alımında toplam ödeyeceğiniz komisyon miktarını detaylı olarak öğrenebilirsiniz.

Binance Referans Kodu Almak

Binance referans kodu almak için öncelikle Binance’e üye olmak gerekiyor. Üye olduktan sonra komisyon indirim oranına sahip referans linkleri oluşturabilirsiniz. Oluşturulan link veya QR kodu ile üye olmak için tanıdıklar davet edilebilir.

 • Bunun için öncelikle hesaba giriş yaparak Profil sekmesinden Referans bölümünü seçin.
 • Açılan ekranda referans kimliği ve bağlantısı görülecektir. Referans yüzdesini ayarlamak için + Bağlantınızı Oluşturun ögesini seçin.
 • Spot referans oranını da seçebilirsiniz. Varsayılan olarak bırakıldığında spot referans oranı %20’dir.
 • Son olarak Bağlantınızı Oluşturun seçeneğini tıkladıktan sonra referans kodu tamamlanacaktır. Çıkan bağlantıyı paylaşmaya başlayabilirsiniz.

Binance referans kodu oluştururken bilinmesi gereken konuların en başında günlük ortalama hesap bakiyesinin 500 BNB ve üzeri olan hesaplar için yüzde 40 spot referans komisyonu alabildiğidir. Ancak günlük ortalama hesap bakiyesi 500 BNB’den az olan hesaplarda ise en fazla %20 oranında komisyon uygulaması yapılmaktadır.

Binance referans kodu oluşturma işlemi tamamlandıktan sonra davet edilenler Binance’e kayıt olup alım satım yapmaya başladıklarında referans komisyon oranları da her saat bir kez gerçek zamanlı olarak hesaplanmaya girecektir. Hesaplama sonucunda da gecikme yaşanmadan Binance hesaplarına aktarılmaktadır.

Referans bilgilerinin kontrol edilmesi ve mevcut referans kodunun başkalarına da verilmesi için tekrar bağlantıya ulaşmak adına sisteme giriş yaptıktan sonra üst menüde yer alan sekmeyi kullanabilirsiniz. Bunun için üst menüdeki sekmeden Referans kısmını açarak referans bilgilerini ve mevcut durumunu kontrol edebilirsiniz. Çıkan sayfadaki bağlantı adresini de kopyalayarak paylaşabilirsiniz.

Öğrenci Kürsüsü Editör

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Binance Referans Kimliği Nedir? Ne Yazılmalıdır?