e
sv

Sevdamız: Akıllı Telefon

30 Ocak 2022 17:35
Akıllı telefonlar
avatar

Öğrenci Kürsüsü

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Biz gençler için akan suları durduran, bizim iş hayatıyla erken yaşlarda tanışmamıza vesile olan ve belki de şahsi olarak ilk mal varlığımız anlamına da gelen bir gerçeklik var bu hayatta… Adı başlıktan da anladığımız üzere akıllı telefon, akıllı cep telefonları! Dijitale olan adaptasyonumuzun önceki nesillere göre biraz daha hızlı olmasının dışında pandemi sonrasında daha hızlı dijitalleşen süreç de her birimizi birer cepkolik yaptı adeta 😀 Bu durum bundan 5-10 yıl öncesinde belki de bir felaket olarak görülebilirdi ancak içinde bulunduğumuz süreç, verimli kullanılan dijitalin hem şimdiki zaman hem de gelecek adına çok ciddi kazanımlara vesile olabileceğini göstermiş oldu. Erken yaşta kodlama öğrenmesini hayal ettiğimiz kardeşlerimizin telefonsuz büyümesi dahi mümkün değil. Komplo söylemlerinin ve korkutan açıklamaların aksine -bunun bir değişim ve gelişim olduğunun da bilinciyle- kitap okumak kadar bu akıllı cihazları verimi kullanmayı bilmek de önemli diyoruz!

Akıllı Telefon Seçimi Nasıl Olur?

Tabi konumuzun çerçevesini de kaybetmeden sevdamızla ilgili detaylara değinmeye devam edelim. 🙂 Covid-19 öncesi ve sonrası dünya durumu hepimizin bildiği bir gerçek. Ülkelerde arta enflasyonlar ve ekonomik sıkıntılar ülkemizi de etkiledi. Bu doğrultuda teknolojik cihazların fiyatlarında da yükselmeler kaçınılmaz oldu. İhtiyaçlarımız ve bir mobil cihazdan beklentilerimiz doğrultusunda da en iyiyi hedefler olduk. Bir başka deyişle f/p açısından en doğru akıllı telefonu almak istiyoruz. Tam da bu noktada telefon karşılaştırma siteleri ve araçları devreye giriyor.

Kolay Telefon Karşılaştırma

Script dediğimiz kodlanmış araçlar burada da karşımıza çıkmakta. 😀 Favori gördüğümüz ve tek tek bilgilerine bakarak acaba hangisini alsak diye düşündüğümüz telefonları kıyaslamanın internette kolay yolları da var aslında. Yan yana koyulan iki telefon templatei üzerinden cihazların kamera, ses, işlemci, hız gibi özelliklerini görebiliyor, kullanıcılardan ve benchmark testlerinden aldıkları puanları da değerlerdirebiliyorsunuz. Bu efsane bir kolaylık kesinlikle!

Yazımızın sonuna yaklaşırken teknolojik araçların her birinin aslında ayrı amaçlara hizmet ederken bir yandan da mobilleştiğini ve gereksiz hale geldiğiniz söylemek istiyoruz. Eskiden müzik dinlemek için mp3 çalar, fotoğraf çekmek için fotoğraf makinesi alırken günümüzde akıllı telefon tüm bu ihtiyaçlarımızı sağlayabiliyor. Bu sebeple ek masraflardan kurtaracak bir seçim yapmak için ihtiyaçlarınıza odaklanmanız gerektiğini tekrar belirtmek istiyoruz arkadaşlar 😀

Garanti durumu ve teknik servislerin yaygın oluşu da en önemli ve son uyarımız olsun o halde! 🙂

Öğrenci Kürsüsü Editör

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Sevdamız: Akıllı Telefon