bycasino giriş İnternetten Para Kazanma Yöntemleri | Öğrenci Kürsüsü
e
sv

İnternetten Para Kazanma Yöntemleri

24 Nisan 2021 22:56
avatar

Öğrenci Kürsüsü

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

İnternetten para kazanma yöntemleri pandemi süreciyle beraber daha fazla rağbet görmeye başlamıştır. İster tek iş, ister ek gelir amacıyla yapabileceğiniz çeşitli freelance işler vardır.

İnternetten Nasıl Para Kazanılır?

İnternette para kazanmak için tercih edilebilecek işler makale yazarlığından satış ortaklığına kadar geniş bir yelpazeye sahiptir. Hangi alanda bilgiliyseniz ve kendinizi daha yatkın hissediyorsanız ona yönelmeniz önerilir.

Online çalışma sistemi istediğiniz her yerde işinizi yapma imkânı sunar. Çalışma saatlerinizi kendiniz belirleyebilir, müşterilerinizi kendiniz seçebilirsiniz. Ancak dolandırıcılara karşı dikkatli olmanız; güvenilir web siteleri aracılığıyla çalışmanız gerekir. Başlangıçta iş bulabilmek için fiyatı düşük tutmanız olasıdır. Ancak belli bir referans portföyü oluşturduktan sonra fiyatınızı yükselterek daha fazla kazanmanız mümkündür.

İnternetten para kazanma yolları arasında en popüler olanlardan bazıları şöyledir:

Blog Açmak

İlgi duyduğunuz konuda blog yazarak hem kendinizi geliştirip yeni şeyler öğrenir, hem de bunları başkalarına aktarmanın mutluluğunu yaşarsınız. Blogunuz yüksek ziyaretçi kitlesine ulaştığında reklamlar vasıtasıyla gelir elde edebilirsiniz.

Satış Ortaklığı

Web sitenize çok fazla trafik alıyorsanız veya sosyal medya hesabınızın iyi bir aktif kitlesi varsa başkalarının ürünlerini ya da hizmetlerini tavsiye ederek para kazanabilirsiniz. Bunun için satış ortaklığı yapan firmalarla iletişime geçmelisiniz. Bu işi yaparken sizin aracılığınızla satılan her ürün başına komisyon alırsınız.

Freelancer Web Siteleri Üzerinden Hizmetlerinizi Pazarlamak

Online para kazanma yöntemleri genellikle freelancer web sitelerinde uygulanır. Bu sitelerde iş ilanı oluşturarak kolayca müşteri bulmanız mümkündür. Örneğin makale yazma konusunda iyiyseniz freelance iş bulma siteleri vasıtasıyla bu yeteneğinizi kazanca dönüştürebilirsiniz.

En ünlü freelancer sitelerinden bazıları şunlardır:

 1. www.tr.Freelancer.com
 2. www.r10.net
 3. https://wmaraci.com
 4. www.sadeceon.com
 5. www.bionluk.com
 6. www.fiverr.com
 7. https://www.upwork.com/
 8. https://webly.com.tr/
 9. https://armut.com/

Online Ders Vermek

Evden para kazanma yöntemleri içerisinde online eğitim vermek de yaygındır. Yemek yapmak, matematik, yabancı dil veya uzman olduğunuz başka herhangi bir konuda WizIQ, Zoom veya Skype gibi uygulamalar üzerinden ders verebilirsiniz.

Ürün Satmak

Evde yaptığınız ürünleri internetten satarak kendiniz için gelir kapısı oluşturabilirsiniz. Bunun için ürün satış sitelerini kullanabilir, geniş bir hedef kitleye hitap eden sosyal medya hesaplarınız varsa bu kanallar vasıtasıyla da insanları ürünlerinize yönlendirebilirsiniz.

Youtuber Olmak

İnternetten para kazanma yolları 2021 yılını bırakın, yüzyıllar boyu önemini hiç yitirmeyecek, bilakis daha çok insan online çalışma sistemine geçecek gibi durmaktadır. Hâl böyle olunca vaktimizi buna sarfetmek, uzun vâdeli düşünüp bu doğrultuda uğraşmak mantıklı gözükmektedir.

Youtube kanalı açıp büyütmek de onlardan biridir. Bu, zaman ve emek gerektirir. Ancak Youtube kanalınızın para kazanma özelliği açıldıktan sonra düzenli gelir elde etmeniz mümkündür.

Bunun için kaliteli, özgün ve ilgi çekici videolar yayınlamanız lâzımdır. Videolarınızda çıkan reklamlar izlenip tıklandıkça bu, size kazanç olarak yansır. Öte yandan popülerite kazanmayı başarabilirseniz, çeşitli markalar da sizin kanalınıza reklam vermek ve ürün tanıtımı yaptırmak isteyebilir.

Metin Yazarlığı ve Editörlük

Evden para kazanma yolları arasında en fazla tercih edilenlerden biri de içerik üretmek veya bir sitede editörlük yapmaktır. Kaleminiz güçlü ise bu işten ayda binlerce lira kazanmanız son derece kolaydır. Söz konusu hizmete makale, reklam metni, tanıtım yazısı, ürün tanıtımı, akademik çalışmalar ve benzeri her türlü içerik dâhildir.

Editörlük ise içerik yazarlığının yanı sıra, web sitelerindeki içeriklerin düzenlenmesini de kapsar. Bu işi devamlı yapabilmek için beğenilen yazılar ortaya çıkarmanız şarttır. Bunun yolu da bilgi odaklı, anlatım bozukluklarından ve yazım hatalarından uzak, SEO uyumlu makaleler yazmaktır.

Öte yandan yukarıdaki freelancer platformları da yazarlık ilanı verebileceğiniz ya da mevcut ilanlara başvuru yapabileceğiniz yerlerdir.

İnternetten Para Kazandıran İşler

İnternetten nasıl para kazanabilirim? sorusunun cevabında tavsiye edilebilecek daha pek çok seçenek vardır. Onlardan bazıları şöyledir:Online müşteri hizmetleri temsilciliği

Yazılımcılık

Web tasarımcılığı

Grafikerlik

Web sitesi kodlama

Veri girişi

Ses kayıtlarını yazıya çevirme

Sosyal medya uzmanlığı

Çevirmenlik

Video editörlüğü

Ses editörlüğü ve yapımcılığı

Sanal asistanlık

Dropshipping yapmak ve e-ticaret

Stok fotoğrafçılığı

Online anketlere katılmak

Öğrenci Kürsüsü Editör

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

İnternetten Para Kazanma Yöntemleri