bycasino giriş Uzaktan Eğitimi Kolaylaştıracak Uygulamalar Listesi | Öğrenci Kürsüsü
e
sv

Uzaktan Eğitimi Kolaylaştıracak Uygulamalar Listesi

15 Nisan 2021 16:41
avatar

Öğrenci Kürsüsü

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Uzaktan eğitimi kolaylaştıran uygulamalar ödev, ders çalışma ve sınav süreçlerini daha pratik bir hâle getirmektedir. Aşağıda, telefonunuza indirerek kullanabileceğiniz bazı işlevsel online eğitim uygulamaları hakkında bilgi verilecektir.

Adobe Acrobat Reader

PDF formatında paylaşılan notların kolayca düzenlenmesine olanak tanır. Bu sayede belgelerinizi tek bir yerden yönetebilirsiniz. Açıklamalar ekleyebilir, ders notlarınızı daha sistemli bir şekilde gruplandırabilirsiniz.

Oxford Dictionary

Sözlük olarak kullanabileceğiniz bu uygulama 350 binin üzerinde kelimeyi destekliyor. On binlerce kelimenin okunuşlarını sesli olarak dinlemenize de imkân tanıyan bu uygulamanın metin tarama özelliği de vardır. Okuduğunuz kitaptaki İngilizce kelimeleri telefonunuzdan taratarak anlamını hemen öğrenebilirsiniz.

Duolingo

Online eğitimi kolaylaştıran uygulamalar arasında Duolingo da öne çıkıyor. Pek çok dilde çeşitli eğitimlerin sunulduğu bu uygulama, dil eğitiminize fazlasıyla destek oluşturuyor. Temel seviyeden başlayıp farklı zorluk düzeylerinde okuma-yazma ve dinleme fonksiyonlarını ilerletiyor.

E-Kitap Oku

5 MB boyutundaki bu uygulama 1 milyondan fazla kişi tarafından kullanılıyor. Binlerce e-kitabı tek tıkla indirmenize izin veren uygulama, çevrimiçi kitap okuma deneyimi yaşatarak öğrenirken eğlenmeyi sağlıyor.

Kahoot!

Bu uygulamada sanal sınıflar oluşturabilir, bilgilerinizi arkadaşlarınızla yarıştırabilirsiniz. Birçok konuda testlere erişebilir, anlık soru-cevap etkinlikleriyle kendinizi geliştirebilirsiniz.

Post-it

Bu uygulama ise pratik bir şekilde not almaya yarıyor. Aldığınız notları telefonunuzun kamerasıyla uygulamaya aktarmanız da mümkün. Notlarınızı düzenleyerek farklı formatlara dönüştürüp arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Rengârenk notlar alarak, çalışma sürecinizi daha keyifli hâle dönüştürebilirsiniz.

Stay Free

Bu ise odaklanma problemi yaşayanlara hitap eden bir uygulama. Telefonunuzda bulunan uygulamalarda ne kadar zaman geçirdiğinizi raporluyor. İstediğiniz uygulamaları kısıtlama, kilitleme, alarm kurarak zaman yönetimi sağlama gibi işlevleri var.

Photomath

Uzaktan eğitime yardımcı uygulamalar arasındaki Photomath, matematik problemlerinin çözümüne yardımcı oluyor. Matematik sorularını uygulamaya okutarak ya da elle yazarak çözümünü kolaylıkla görmeniz mümkün. Üstelik çözüm aşamalarını adım adım gösteriyor.

CamScanner

Belgelerin rahatlıkla taranması için kullanabileceğiniz bu uygulama çoklu belge taramaya ve renklendirmeye de izin veriyor. Ödev ve sınav zamanlarında size büyük katkısı olacağı kesin.

Tureng

İngilizce kelimelerin anlamlarını bulmak için tercih edilen bir uygulama olup; yalnızca Türkçe-İngilizce dil desteği sunuyor. Kelimeleri fiil ve isim olarak ayrıştırdığı için, daha kolay anlamanızı sağlıyor.

Trello

Online eğitime yardımcı uygulamalar içindeki Trello ise, arkadaşlarınızla ortak çalışmanıza katkıda bulunuyor. Bu uygulama sayesinde panolar oluşturup arkadaşlarınıza görevler verebilirsiniz. Kartlarla kimin ne yaptığını listeleyebilirsiniz. Böylelikle organize çalışmanız mümkün olur. İşlerinizi planlamanız kolaylaşır.

Adobe Scan

Notları taramak ve arşivlemek için kullanabilir; taradığınız belgeleri bu uygulama sayesinde düzenleyeebilirsiniz.

Khan Academy

Kapsamlı eğitim içeriklerine erişeebileceğiniz bu uygulama pek çok dilde tarih, fizik, tıp, biyoloji, kimya gibi alanlarda dersler barındırıyor.

ZOOM

Video konferans için kullanılan bu uygulama online dersler için vazgeçilmez durumda. Ayrıca uygulama içinde yazarak iletişim kurmak da mümkün.

Google Docs

Bu uygulama ile doküman yazıp düzenleyebilir ve bunlar üzerinde başkalarıyla beraber ortak çalışma gerçekleştirebilirsiniz.

Öğrenci Kürsüsü Editör

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Uzaktan Eğitimi Kolaylaştıracak Uygulamalar Listesi