bycasino giriş Uluslararası İşletme Bölümü Tanıtımı | Öğrenci Kürsüsü
e
sv

Uluslararası İşletme Bölümü Tanıtımı

03 Mayıs 2021 17:28
avatar

Öğrenci Kürsüsü

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Küreselleşen dünyanın etkisi ile uluslararası ticaret de yaygınlık kazanmıştır. Büyük küçük pek çok ürünün ticareti artık uluslararası boyuta taşınmıştır.  Yurt dışına olan ticaret her geçen gün artmaktadır. Bu durum Uluslararası İşletme Bölümü okumayı daha önemli ve gerekli kılmaktadır. Uluslararası İşletme Bölümü, gelişen uluslararası ticaretin yönetimini sağlayan ve işletme yöntemlerine hâkim olan öğrenciler yetiştirmeyi amaçlar. Yetiştirilen öğrenciler işletme ve finans konularında gelişmiş bireyler olarak mezun olurlar. Uluslararası İşletme Bölümü 4 yıllık lisans eğitimi verilir.

Uluslarası İşletme Bölümü Dersleri

Uluslararası İşletme Bölümü dersleri itibariyle çok yönlü bir bölümdür. Sayısal ve teorik derslerin yanı sıra finans, işletme, pazarlama, ekonomi gibi pek çok ders mevcuttur. Bu derslerden başarı sağlayan öğrenciler mezun olmaya hak kazanacaktır. Uluslararası İşletme Bölümünde okutulan bazı dersler; uluslararası işletmecilik, uluslararası ekonomi, istatistik, finansal yönetim, maliyet muhasebesi, yönetim muhasebesi. Finansal muhasebe, iktisat, insan kaynakları yönetimi, uluslararası ticaret hukuku, tüketici davranışları olarak sıralanabilir. Bölümde bu dersler gibi pek çok ders bulunmaktadır.

Uluslararası İşletme Bölümü Puan Türleri

Uluslararası İşletme Bölümünde öğrenci olabilmek için öncelikle ÖSYM tarafından her yıl yapılan AYT ve TYT sınavlarından yeterli puan alınmalıdır. Bu bölüm eşit ağırlık puan türü ile öğrenci almaktadır. Hem devlet üniversitelerinde hem de özel üniversitelerde Uluslararası İşletme Bölümü bulunur. Uluslararası İşletme Bölümü öğrencileri dünyadaki gelişmelerden haberdar olan, meraklı, araştırmacı, lider ruhlu ve kendini geliştirmiş kişilerdir. Bunların yanı sıra Uluslararası İşletme Bölümü öğrencileri çoğu dersi yabancı dilde almaktadır. Bu sebeple temel bir İngilizceye sahip olunması başarı ile mezun olmak için çok önemlidir.

Uluslararası İşletme Bölümü Mezunları Ne İş Yapar?

Uluslararası İşletme Bölümü mezunları kamu sektörü ve özel sektörde çalışma fırsatı bulabilmektedir. Bölümün mezunları genelde bankalarda, ithalat ve ihracat alanında iş yapan şirketlerde, lojistik şirketlerinde çalışabilmektedir. Uluslararası İşletme Bölümü mezunu öğrencilerin kendini geliştirerek bu alanda iş bulması ve kariyer yapması daha kolay olmaktadır.

Öğrenci Kürsüsü Editör

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Uluslararası İşletme Bölümü Tanıtımı