bycasino giriş Online Sertifika Veren Platformlar | Öğrenci Kürsüsü
e
sv

Online Sertifika Veren Platformlar

24 Nisan 2021 00:10
avatar

Öğrenci Kürsüsü

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Online sertifika veren platformlar, evinden çalışmak isteyen herkes için büyük bir avantajdır. MEB tarafından onaylanmış eğitim programlarından MIT ve Harvard onaylı kurslara kadar geniş bir yelpazede faaliyet gösteren bu platformlar, sizi hedeflediğiniz kariyere daha da yaklaştıracaktır.

Alacağınızz online sertifikalar bilgi ve yetkinlik düzeyinizi ispat etmenizde size çok yardımcı olacaktır. Sosyal medya yönetiminden dijital pazarlamaya kadar pek çok alanda sertifika veren platformlar, ilgi duyduğunuz konuda eğitim görerek yükselmenize öncülük edecektir.

Ücretsiz Online Sertifika Veren Siteler

Gerek Türkçe, gerekse İngilizce kaynaklar vasıtasıyla sertifika alabileceğiniz pek çok web sitesi vardır. Pandemi süreciyle beraber çevrimiçi kurslara daha fazla rağbet gösterilmeye başlanmıştır. Kariyerinize giden yolda size hız kazandıracak olan eğitimler ve sertifikalar artık bir tık kadar yakınınızdadır.

Online sertifika veren platformlar arasında en meşhur olanları; LinkedIn, Campus Online ve Udemy şeklindedir. Öte yandan Anadolu Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Ankara Üniversitesi ve Sabancı Üniversitesi gibi çeşitli eğitim kurumları da online sertifika vermektedir.

Campus Online ve Udemy özel sertifika programları kapsamında hizmet sunmaktadır. Google da bu kuruluşlara dâhildir. Bunların çoğu ücretli platformlardır. Fakat birim başı fiyatlarının uygun olması, onları tercih sebebi kılmaktadır.

Ayrıca nadide kurumlardan biri olan Boğaziçi Enstitüsü sağlık, psikoloji, pazarlama gibi pek çok alanda online eğitim veren bir e-öğrenme platformudur. Kurumdan alınan eğitimlerin sonunda öğrencilere uluslararası geçerliliğe sahip olan üniversite onaylı sertifika verilir. Bu sertifikaları alan kişiler, iş başvurularında daha avantajlı konuma gelir.

Üniversitelerden Online Sertifika Almak

Online sertifika nasıl alınır? diye merak edenler üniversitelerin de böyle bir hizmet sunduğunu bilmelidir. Üniversite bünyesinde yer alan eğitim merkezlerinin bazıları internetten online kurslar düzenleyip bunları tamamlayanlara üniversite onaylı sertifika vermektedir.

Hangi Üniversiteler Online Sertifika Veriyor?

 1. Yıldız Teknik Üniversitesi: Aylık eğitimler veren üniversite, bu eğitimi başarıyla bitirenlere e-sertifika vermektedir. İstanbul Teknik Üniversitesi: Aylık bazda düzenlenen sertifika programları İTÜ Sürekli Eğitim Merkezi adı altında sunulmaktadır.
 2. Bahçeşehir Üniversitesi: BAUSEM yani Bahçeşehir Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi ismiyle verilen eğitimler sonunda e-sertifika alma imkânı tanınmaktadır.
 3. Anadolu Üniversitesi: Turizm, pazarlama, İşletme, iletişim, film yapımı, web tasarım, edebiyat ve benzeri muhtelif kategorilerde e-sertifika programları düzenlenmektedir.
 4. Sabancı Üniversitesi: Yönetim, finans, dijitalleşme, teknoloji ve satış gibi alanlarda aylık sertifika programları açılmaktadır.
 5. Ankara Üniversitesi: Bu üniversite ise e-Kampüs: Öğrenme Yönetim Sistemi vasıtasıyla online eğitim olanağı sunmaktadır.
 6. ODTÜ: ODTÜ SEM aracılığıyla yabancı dil, işletme, bilişim, hukuk ve kişisel gelişim gibi kategorilerde eğitimler-online sertifikalar verilmektedir.

Online Sertifika Veren Siteler

Online sertifika veren internet siteleri ise şu şekilde sıralanabilir:

 1. ODTÜ Bilgeİş
 2. Google Dijital Atölye
 3. İstanbul İşletme Enstitüsü (İİENSTİTÜ)
 4. Global Enstitü
 5. Turkcell Akademi
 6. Khan Academy
 7. edX
 8. Coursera
 9. Saylor Academy
 10. Harvard Online Courses

Öğrenci Kürsüsü Editör

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Online Sertifika Veren Platformlar