bycasino giriş Mantının Yanına Ne Gider? | Öğrenci Kürsüsü
e
sv

Mantının Yanına Ne Gider?

05 Kasım 2022 20:12
mantının yanında ne yenir?
avatar

Öğrenci Kürsüsü

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Mantının yanına ne iyi gider, diye düşünüyorsanız, akşam yemeğinde ziyafet var demektir. Hele ki taze olarak yapılan mantıların yerini hiçbir şey tutmaz. Satın alma mantılar da güzel elbet. İyi ki her şeyin kolayı var! Yoksa küçük çocuklu anneler ne yapardı hiç bilmiyorum. Canımız ne çekse yapabiliyoruz da alabiliyoruz da. Ancak ufak tefek soruların yanıtlarını aramaya devam ediyoruz. Bunlardan en önemlisi de yarın ne yapsam olurken diğer çok sık sorulan sorumuz yanına ne gider oluyor. Bugün de mantının yanına ne gider sorusunu yanıtlıyoruz.

Bunların dışında şu yemeklerin yanına da gidecek şeyleri açıkladık ;

Domates çorbası

Başlangıç için çorba arayanlara önerimiz domates çorbasıdır. Kırmızı görüntüsünün altında yatan mükemmel lezzeti bir de mantının öncesinde tercih etmelisiniz. Yanına dileyenler kruton yani kızarmış ekmek de hazırlayabilir. Bayat ekmekleri değerlendirmek için minik küpler hâlinde keserek fırında kızartabiliriz. Yapması oldukça kolay ve yemesi de çok keyiflidir.

Zeytinyağlı yaprak sarması

Mantı yapımı hiç de kolay değildir. Büyüklüğü ne olursa olsun yapması emek ister. Ancak enerjisi bitmeyen mutfak sanatçılarına ikinci önerimiz zeytinyağlı yaprak sarmasıdır. Ekşili ve baharatlı tadı ile mantının yanına çok iyi gider. Bunun yanı sıra misafir sofraları için de mükemmel seçimdir. Misafirlerinizi şaşırtmak ve etkilemek istiyorsanız, mantı sonrasındaki ikinci bombayı yaprak sarması ile patlatın, deriz.

Taze fasulye

Yaz aylarında yemeye doyamadığımız taze fasulye yemeği mantının yanına ne gider sorusunun en leziz halidir. Domates, biber, soğan ve taze fasulye buluşması sonucunda parmakları yedirten bir lezzet çıkar ortaya. Ev halkının en iştahlı olacağı bir akşam yemeği için taze fasulye yapmanızı tavsiye ederiz. Taze fasulye yemeğini dilersek kıymalı ya da etli yapabiliriz.  Yaz aylarında en sık yaptığımız şekli ise zeytinyağlıdır.

Mevsim salata

Sofralarımızda salatanın yeri bellidir. Ortada durur ve herkes tabağına kaşık kaşık alarak afiyetle yer. Hangi mevsimdeysek uygun olan salata malzemeleri ile bir mevsim salata yapabiliriz. Kış aylarında marul, maydanoz, dereotu ve bunun gibi yeşillikler ile. Yaz aylarında ise domates ve salata gibi malzemeler ile yapmak mümkündür.

Komposto ya da hoşaf

Evde meyve yemeyi sevmeyenler için anneler her zaman bir şeyler düşünür ve hazırlar. Bunlardan biri de komposto ve hoşaftır. Üzüm, erik, böğürtlen, kayısı ve şeftali gibi seçeneğimiz de oldukça zengindir. Üstelik yaz aylarında dolaba koyarak kışın da bu meyvelerin farklı şekillerde tadına bakabiliriz. En çok sevdiğimiz komposto vişne iken hoşaf için tercihimiz genellikle üzümdür.

Mantının yanına iyi gider dediğimiz aklımıza ne geldiyse sizlere belirtmek istedik. Ki her biri mantının yanına yakışır. Mükemmel bir akşam sofrası hazırlamak ve ev halkını mutlu etmek için dilerseniz içecek hazırlayabilir ya da tatlı yapabilirsiniz. Tatlı olarak önerimiz trileçe, magnolia, sütlaç, revani ve şekerparedir. Elbette farklı lezzetler de tercih edebilirsiniz.Yanına ne gider sitesi olarak makalemizi beğenirseniz seviniriz.

Öğrenci Kürsüsü Editör

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Mantının Yanına Ne Gider?