bycasino giriş Düzenli Motivasyon Nasıl Sağlanır? | Öğrenci Kürsüsü
e
sv

Düzenli Motivasyon Nasıl Sağlanır?

14 Kasım 2021 19:35
motivasyon, kişisel gelişim
avatar

Öğrenci Kürsüsü

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Motivasyon sağlamak, hayatın telaşı ve hızlı akması üzerine pek bir zorlaştı. Anlık olarak ruh halimiz değişebiliyor ve bu da bizim ruh halimizi maalesef olumsuz etkileyebiliyor. Peki özellikle yüksek morale ve çalışma isteğine sahip olması gereken biz öğrenciler düzenli motivasyon adına neler yapmalıdır? Gelin buna hep birlikte değinelim. 🙂

Motivasyon sağlamak adına bilimsel açıdan da kanıtlanmış birçok teknik olduğunu kitaplardan, bloglardan okumakta ve deneyimlemekteyiz. Karmaşık bir yapıya sahip olan karakter kavramı her bireyin özgün olmasına sebebiyet veriyorken bu öneriler ne kadar işe yarayabilir? Diye düşünmekten zaman zaman önerilere olan güvenimizi de maalesef yitiriyoruz. Bugün, motivasyonumuzu daima diri tutacak konuları açıklayacağız. Yazının en başında belirttiğimiz üzere moral bozukluklarımızın üstesinden motivasyonumuzu tam sağlayamadan kesinlikle gelemeyiz.

Motivasyon Sağlama Yöntemleri

Düşük motivasyonun öncelikle kendimize duyduğumuz güvenin az olmasından kaynaklandığını bir an bile aklınızdan çıkarmamamız gerekir. Siz, bu zamana kadar birçok şeyi başardınız ve başarmaya devam edeceksiniz. Ana dayanak noktanız her zaman bu olmalıdır. Daha ileri bir teknik için 21 gün olumlama yı inceleyebilirsiniz. 🙂 Motivasyon sağlamamızın dayanak noktasının kendimize duyduğumuz güven olduğunu tekrar vurgulamak istiyoruz. Durum böyleyken kendimize yapacağımız her yatırım gelecekte çok güzel sonuçlarla elbette geri dönecektir. Eğer bunun farkındaysak zaten kişisel gelişim konusuna da özellikle eğilmemiz gerektiğini biliyoruzdur. 🙂 Hiçbir zaman unutmamamız gereken bir gerçek vardır ki iyi olduğuna emin olduğumuz her şey bizde sonsuz güven duygusunu oluşturur. Biz, her işe kendimize güvendiğimizi bilerek başlayacağız!

Doğru Odaklanmayı Sağlayabilmek Önemlidir!

Hızlı geçen günler hepimizde odaklanma problemi oluşturuyor ne yazık ki… Odaklanacağımız ana unsurlardan ya çok uzaklaşıyoruz ya da maalesef odak noktamızı bulamıyoruz. Hayatımızı profesyonel yönetebilmemiz; vizyon ve misyonlarımızı net oluşturabilmemizden geçer. Görev tanımını ne iş yaparsak yapalım anın içerisine sıkıştıralım. Hedefimize yoğunlaşmışken çıkan her engeli ve olumsuzluğu da aşılması gereken birer tepe olarak görelim. Metaverse kavramından sıklıkla bahsettiğimiz bu günlerde soyutlama tekniğini kullanarak hayatımızdaki olumsuzlukları da oyunlaştırarak daha mutlu hissetmemizi sağlayabiliriz. Bunun dışında bazen hayatın fazlasıyla rutinleşmesi de odaklanmayı zorlaştırırken heyecansızlığa da sebebiyet verebilir. Sosyalleşmek adına sıkıntılarımız varsa bizimle dost olabilecek yazılara ve kitaplara yönelebiliriz. Bu hususta elbette kitap okuyun diyerek zaten yapmanız gereken bir şeyi tekrarlamayacağız ancak teknolojinin de gelişimi ve bizim dijitale olan adaptasyonumuzla blog yazılarını okumanızı önerebiliriz. “Tamam da nereyi okuyalım?” diye sorduğunuzu duyar gibiyiz arkadaşlar, cevabımız hazır. 😀 Kişisel gelişiminizi desteklerken motivasyonunuzu da artırmaya fayda sağlayacak olan Barsidea size ilaç gibi gelecektir. Motivasyon ile ilgili yazılarımızı takipte kalın!

Öğrenci Kürsüsü Editör

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Düzenli Motivasyon Nasıl Sağlanır?