bycasino giriş Dijital Pazarlama Bilmek Ayrıcalık Sağlar | Öğrenci Kürsüsü
e
sv

Dijital Pazarlama Bilmek Ayrıcalık Sağlar

12 Temmuz 2021 18:27
dijital pazarlama eğitimi
avatar

Öğrenci Kürsüsü

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Özellikle Pandemi ile birlikte Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Yönetimi konuları çok ciddi değer kazandı. Hayatımızda daha sık duymaya başladığımız bu yetkinliklere ulaşmak ise yine online sayesinde daha kolay. Dijital Pazarlama Eğitimi, Sosyal Medya Eğitimi ve Google Ads Eğitimi konularında bilgi sahibi olan ve bulunduğu kurumda bu yetkinlikleriyle de ön plana çıkmaya başlayan çalışanların kesinlikle daha ayrıcalıklı olduğunu ifade etmeliyiz.

İşin mecazi kısmı bir tarafa, gelecek için hazırlanan ve daha fazlasını yapması gereken biz gençler artık mesleğimiz ne olursa olsun dijitale odaklanmalı ve kendimizi bu alanda da geliştirmeye çabalamalıyız. Online eğitimlerin yaygınlaşmış olması, eğitime ve eğitimciye ulaşmak konusundaki kolaylıklar hayatımıza kesinlikle olumlu yansımalı. Önümüzdeki 5-10 yılda gözlemlenmesinin ve gelişmesinin hedeflendiği teknolojik süreç, kesinlikle şu an itibariyle yaşanmaya başlandı.

Peki bu sizce de önümüzdeki süreçte muhtemelen olması gereken ticari süreç hakkında da bilgi vermiyor mu?

Dijital Pazarlama Eğitimi Nedir?

Google Ads, Adwords, Bütünleşik Dijital Pazarlama Eğitimi, Sosyal Medya Yönetimi ve Reklamcılığı, SEO Eğitimi, WordPress Eğitimi, İçerik Pazarlaması Eğitimi vb. konuları içeren eğitimler Dijital Pazarlama Eğitimleri olarak adlandırılmaktadır. Somut anlamda nasıl ki mağazanızın içine ürünler yerleştiriyor ve müşterilerinize sunuyorsanız, dijitalde de müşteriye ulaşma yöntemleriniz ve teknikleriniz dijital pazarlamayı yansıtır. Özellikle insanların dijitale adaptesi ile en kolay ulaşım noktası olan sosyal medya için sosyal medya eğitimi konusu fazlasıyla önem atfetmektedir. Zira artık Instagram’da dahi bildirim butonunun yerini instagram shop almıştır ve bu dijital pazarlama konusunun önemini bizim için daha net göstermektedir.

Online Dijital Pazarlama Eğitimleri Güvenli Mi?

Elbette internette birçok konuda olduğu gibi eğitimde de manipülasyonlar yapılabilmekte ve konunun uzmanı olmayanlar tarafından eğitimler satılmaya çalışılabilmektedir. Bu sebeple eğitim alırken güvenilir ve uzman kaynaklardan yararlanmanızı Öğrenci Kürsüsü Ekibi olarak öneriyoruz. Bizim de kullanıp tercih ettiğimiz kaynaklara örnek olarak https://dpegitimi.com ‘u verebiliriz 🙂

Gerek pratik kullanımı gerekse de eğitim içeriği ile birçok seviyeden kullanıcıya hitap etmektedir.

Dijital Pazarlama Uzmanı Olmak Ne Demektir?

Dijital Pazarlama, bir ürünü veya markayı daha geniş kitlelere ulaştırmayı online mecralar kullanılarak gerçekleştirmek demektir. Günümüz şartları ve teknolojiye olan gereksinim düşünüldüğünde de ihtiyaç duyulan ve daha fazla da ihtiyaç duyulacak olan bir yetkinlik olarak ifade etmemiz yanlış olmaz. Tabi online pazarlama dışında offline süreci de iyi yönetiyor olmak gerekir. İkisinin bir bütün olduğu akıldan çıkarılmamalıdır.

SEO, SEM, İçerik Pazarlaması, SMM,PPC konularına hakim olmak demek Dijital Pazarlama Uzmanlığı demek değildir. Güvenilir mecralardan eğitim alıp bunu uygulamada da kullanabildiğiniz sürece Dijital Pazarlama Uzmanı olarak adlandırılabilirsiniz.

Öğrenci Kürsüsü Editör

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Dijital Pazarlama Bilmek Ayrıcalık Sağlar