bycasino giriş CV Oluşturmak Kolaylaşıyor: Yerli CV Platformu CVLazım | Öğrenci Kürsüsü
e
sv

CV Oluşturmak Kolaylaşıyor: Yerli CV Platformu CVLazım

18 Ağustos 2020 10:55
avatar

Öğrenci Kürsüsü

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Eğitim hayatımızı ve bu süreç içerisindeki kazanımlarımızı yansıtan özgeçmişimizi CV yani “Curriculum Vitae” olarak adlandırıyoruz. Kısaltılmışı ise baş harflerinden oluşuyor. Belki de bu zamana dek pek merak edip araştırmadığımız bir bilgiydi bu. Curriculum Latin kökenli bir kelimedir. Koşu ve döngü anlamlarında daha çok kullanılır. Vitae ise “Hayat”tır. Bunların toplamı olan çevirisi dahi kulağa hoş geliyor: Hayat Döngüsü! 

Profesyonel hayatta farklı farklı sunulmaya başlayan ve doldurulurken püf noktaları olduğundan bahsedilen bu unsur artık kişiler için zorluk olmaktan ve uzunca vakit harcanmaktan çıkmış vaziyette. Daha çok ülkemiz dışındaki girişimciler tarafından başlatılan ve İngilizce temelli sitelerde hazırlanabilen CV artık kişinin isteğine göre, yerli bir girişimci tarafından Türkçe dizayn edilebilecek şekilde kurgulanan sitede hazır elde edilebiliyor. https://cvlazim.net adresinden ulaşılan web sitede kullanıcı için birçok detay da düşünülmüş.

Uzmanlar artık iş başvurusundaki pozisyonlara göre CV oluşturmamız gerektiğini belirtiyor. Hayatın rutinlerinin sıklaştığı ve yarışın fazlasıyla arttığı günümüz için iş arayışındaki bir birey CV oluştururken pek bir zorlanıyor tahmin edersiniz ki. Bu zorluğun önüne geçmesi ve rakiplerden bir adım önde olabilmek adına değerlendirilebilir bir tercih olduğunu düşünüyoruz. Yerli bir girişim olması ve Türk iş dünyasının ihtiyaçlarının da haliyle gözetilmesi https://cvlazim.net ‘ i güçlü bir CV alternatifi yapıyor. Öğrenci Kürsüsü Ekibi olarak henüz CV oluşturmayan arkadaşlarımızı da bu kolaylık vesilesiyle CV oluşturmaya çağırmış olalım 🙂 Başarı daima sizinle olsun arkadaşlar!

Öğrenci Kürsüsü Editör

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

CV Oluşturmak Kolaylaşıyor: Yerli CV Platformu CVLazım