e
sv

Bilişsel Akademi Hızlı Okuma Eğitimi’ne Çağırıyor!

08 Nisan 2021 01:27
avatar

Öğrenci Kürsüsü

 • e 1

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kitapları, gazeteleri, dergileri, ders notlarını, soruları hızlı ve anlayarak okumaya ne dersiniz? Türkiye’ de yapılan okuma ile ilgili araştırmalarda üniversite mezunu bir okur ortalama 200-250 kelime okumakta olup genel okur kitlesinin okuma hızı 150-200 kelime arasında…

Gelelim hızlı okuyup anlamaya. 3 hafta içerisinde okuma hızınızı 2-3 kat arttırabilirsiniz hem de anlama oranınızı da artırmak koşuluyla. Sizin için araştırdık ve bu alanda en iyi kurumları bulmaya çalıştık. Araştırmalarımızda Ankara’ da eğitim hızlı okuma teknikleri eğitimi veren Bilişsel Akademi ve değerli eğitmeni Taner Hoca’ ya ulaştık. 

Biz sanırım biraz geç duyduk. Hızlı okuma kursuna olan ilgi bir hayli fazla. Genellikle de sınavlara hazırlanan öğrenci grubu yoğunluğu bir hayli çoktu. Hızlı okuma eğitimleri Ankara dışından katılan katılımcılar için online canlı ders  şeklinde yapılmakta. Ankara’ da ikamet edenlerin yoğunlukla yüz yüze eğitimlere katıldığını gördük. Pandemi öncesi özelikle okulların tatil dönemlerinde şehir dışından gelen öğrenciler olduğunu da hayretler içinde öğrendik.

Kuruma sizin için sorduk. Herkes hızlı okuyup anlayabilir mi? Taner Hoca’nın cevabı oldukça basitti. Okuma yazma bilen herkes hızlı ve anlayarak okuyabilir, yeter ki eğitimlere istekli katılsın. Taner Hoca’ nın sözü ile konuyu özetlemek istiyorum; ‘’Hızlı okuma doğuştan bir yetenek değil; çalışma ile kazanılacak ve geliştirilebilecek bir beceridir. ‘’ dedi.

Hızlı okuma kursları hakkında detaylı bilgi için Bilişsel Akademi’ yi arayabilir ya da sosyal medya üzerinden mesaj yoluyla sorularınızı iletebilirsiniz.

Öğrenci Kürsüsü Editör

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Bilişsel Akademi Hızlı Okuma Eğitimi’ne Çağırıyor!