bycasino giriş Belçika’yı Tanıyoruz | Öğrenci Kürsüsü
e
sv

Belçika’yı Tanıyoruz

19 Nisan 2020 14:18
avatar

Öğrenci Kürsüsü

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Belçika, Batı Avrupa’da yer alan bir devlettir. Yaklaşık 10 milyon kişilik nüfüsu ile federal bir devlet yapısına sahip olup, resmi dili Fransızca’dır.Avrupa birliğinin kurucu üyelerinden olan Belçika ileri derecede endüstrileşen ekonomisi ile dünyanın en büyük 15. ticaret ülkesi haline gelmiştir. Genelde ekonomi makine, gıda ürünleri, tekstil, plastik ve petrol üzerinedir. Belçika kültür ve gelişme bakımından yurtdışı turları arasında popüler olan destinasyonlar arasındadır.

Gezilebilecek Yerler

Belçika görülecek yerler açısından son derece zengin bir ülkedir.Ülkenin en önemli yapıtları arasında Kraliyet Güzel Sanatlar Müzesi, Wellinton Müzesi, Arkeoloji Müzesi, Adalet Sarayı ve Atomium bulunmaktadır. Dolaşacağınız kilise ve müzeleriyle Belçika’nın gotik ve rönesans tarihini yakından tanıyacaksınız.

Kültür ve Eğlence

Belçika’da kültür ve tarih daha ağır hissedilmektedir.Birçok ünlü müze ve kilisesi ile bu ülke kültür turu arayanlar için ideal bir ülke.Belçika eğlencesine gelirsek tiyatro, bale, kukla gösterileri ve gece hayatı gibi alternatifleri göz önünde bulundurmalısınız.Gece hayatı oldukça hareketli olup gece kulüpleri 23:00 itibariyle açılıp sabaha kadar eğlence devam ediyor.Canlı müzik arayanlar için şehir merkezinde birçok pub bulunmaktadır.Kültürüyle sizi etkileyecek bu görkemli yerde eğlence hayatıda sizi oldukça tatmin edecektir.

Yeme İçme

Genelde Fransız mutfağından esinlenilen Belçika’da en önemli yiyecek patatestir.Hemen hemen her yemeklerinde patatesi bir şekilde kullanırlar.Ama Belçika ve Fransız mutfağının birbirinden tek farkı sunumlarıdır.Fransız yemeklerinde sunum daha ön plandadır. Belçika çikolatasıyla tadına bakmadan dönemeyeceğiniz bir yerdir.Meşhur Belçika Waffle’nı denemeyi unutmayın, özel bir hamurdan yapılan ve içinde çikolataların her çeşidini bulabileceğiniz enfes bir lezzet.Diğer bir lezzet ise karides dolmasıdır.Dolmanın içine mayonezle harmanlanmış bir sos katılıyor ve inanılmaz bir lezzet ortaya çıkıyor.

Alışveriş

Hediyelik eşya olarak porselen,cam,gümüş aksesuarların yanında Belçika’nın ünlü çikolatasını ve roman kahramanı Tenten’in hatıra eşyalarını bulabilirsiniz. Place Loiza kentin en önemli alışveriş merkezlerinin bulunduğu yerdir, sayısız kafeler şık mağazalar hepsini burada bulacaksınız. Place Rogier ise sağlı sollu dünyanın farklı simalarını bulabileceğiniz merkezdir.İstanbul’un ünlü İstiklal caddesine benzemektedir.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Belçika’yı Tanıyoruz