bycasino giriş Avrupa Süper Ligi Nedir? Avrupa Süper Ligi Kuruldu!
e
sv

Avrupa Süper Ligi Kuruldu! Avrupa Süper Ligi Nedir?

19 Nisan 2021 04:19
avatar

Öğrenci Kürsüsü

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

UEFA, Şampiyonlar Ligi’nin 2023/2024 Sezonu’ndan itibaren geçerli olacak yeni formatını açıklamaya hazırlanmaktayken önemli bir gelişme geldi. Avrupa’nın dev ekiplerinden büyük bir karşı atakla; İngiltere, İspanya ve İtalya’dan toplam 12 dev kulüp, Avrupa Süper Ligi’nin kurulduğunu açıklayacak. Peki, sıkça konuşulan ve biz öğrencilerin de merak ettiği Avrupa Süper Ligi nedir? Avrupa Süper Ligi’nde hangi takımlar mücadele edecek?

UEFA SERT UYARDI!

Avrupa Süper Ligi’ne İngiltere’den; Manchester United, Manchester City, Chelsea, Arsenal, Liverpool ve Tottenham; İtalya’dan Inter, Milan ve Juventus, İspanya’dan da Barcelona, Real Madrid ve Atletico Madrid’in katılması beklenirken, eğer resmi olarak Avrupa Süper Ligi kurulursa UEFA, bu 12 takımı 2023/24 sezonundan itibaren tüm organizasyonlarından men edecek.

UEFA, Avrupa Süper Ligi’ne karşı resmi sitesinden bir açıklama yayınladı ve organizasyonun oluşturulması halinde takımların hem liglerinde hem Avrupa’da hem de dünyada hiçbir resmi maça çıkamayacağını, ayrıca futbolcuların da milli takımlarında oynayamayacağını duyurdu.

Öğrenci Kürsüsü Ekibi olarak futbolu yakınen takip ediyor ve gelişmeleri merakla izliyoruz. Pandemi dönemiyle birlikte ciddi bir ekonominin de arkaplanında yer aldığı futbol, seyircisiz maçlarla bir hasar almışa benziyor. Siyasilerin ekonomik bir planı mı bu noktası tartışılır ancak dünyada ilginç şeyler olduğu bir gerçek!

Öğrenci Kürsüsü Editör

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Avrupa Süper Ligi Kuruldu! Avrupa Süper Ligi Nedir?