bycasino giriş Ankara Erkek ve Kız Öğrenci Yurdu Seçme Rehberi | Öğrenci Kürsüsü
e
sv

Ankara Erkek ve Kız Öğrenci Yurdu Seçme Rehberi

27 Temmuz 2023 09:28
avatar

Öğrenci Kürsüsü

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Ankara erkek yurdu seçerken dikkat etmeniz gereken birkaç husus vardır. Aslında bu hususlar bütün yurtlar için geçerli ve önemlidir. Bu hususlara önem vermek yurt hayatınızı kolaylaştırabilecek değerdedirler. Peki bunlar nelerdir? 

Ankara Erkek Yurdu Nasıl Olmalı? 

Yurtlar öğrencilerin zamanının büyük çoğunluğunu geçirdikleri yerlerdir. Bundan dolayı Ankara erkek yurdu seçenekleri de öğrenciye, yaşam tarzına hitap etmeli, ihtiyaçlarını karşılamalıdır. Her Ankara erkek yurdu bu önemi yurda veya öğrenciye göstermeyebilir. 

Ankara Erkek Yurdu Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli? 

Ankara erkek yurtları için; 

 • Yurdun verdiği hizmet doğrultusunda ücret belirlemesi 
 • Yurdun ne zamandır bu işi yaptığı 
 • Yurt ile ilgili deneyimleri bilmek 
 • Deprem, yangın gibi afetler ile ilgili rapor geçmişi 
 • Öğrencinin yaşadığı sorunlar ile ilgilenen yetkili birilerinin olmasına dikkat edilmelidir. 

Ankara Özel Erkek Yurtları

Ankara erkek yurdu seçenekleri çok fazla olabilir. Bu seçenekleri azaltmak için kendinize yukarıdaki gibi şartları koyabilirsiniz. Bunu yapmak hem seçenekleri azaltır hem de sizi sadece iyi ve donanımlı Ankara yurt seçenekleri arasında bir tercih yapmak zorunda bırakır. Bu tercihi yaparken inceleyebileceğiniz yurtlar arasında İdeal Yurtları vardır. Ankara da İdeal erkek öğrenci yurtları, yurt arayışı içinde olanlar için huzur ve konfor ortamında konaklamayı fazlasıyla sağlıyor. 

Ankara Özel Yurt Fiyatları

Çok fazla Ankara erkek yurdu seçeneği olduğu yukarıda belirtilmişti. Yurt tercihi yaparken fiyatların en belirleyici özellik olduğu bariz. Bu fiyatlarda aynı zamanda yurdun verdiği hizmetleri ve olanaklarını size sunar. Bu devirde hak eden bir yurda hak ettiği ücreti vermek daha sağlıklı ama gelen zamlar ile oldukça zor. 

Ankara Erkek Yurdu Kızılay

Kızılay, Ankara’nın en işlek olan ve genç yaşları bünyesine çeken bir semti. Bundan dolayı buradaki Ankara öğrenci yurtları fiyatları biraz daha fazladır.  İdeal Yurtları da Ankara bünyesinde yurt bulundurur ve fiyat belirlemelerini bu etkenler doğrultusunda yapar. Ayrıca bu fiyatlarda ülke ekonomisini dikkate alırlar. 

Ankara Erkek Öğrenci Yurtları Tek Kişilik

Tek kişilik odalar her zaman en sevilen bu nedenle de en pahalı olanlardır. Her yurt bünyesinde tek kişilik odalar barındırır. Tek kişilik odaların verdiği konfor ve ayrıcalık diğerlerinden daha fazladır. Bu odalar özellikle Ankara kız yurtları içerisinde de çok tercih edilir. 

Ankara Erkek Apart 

Ankara erkek yurdu dışında apartlar ve pansiyonlar da çok tercih ediliyor. Ama bu apartlarda ev kiralama tarzında olduğundan fiyatlar yüksek belirleniyor. Ayrıca güvenlik, ulaşım ya da diğer hizmetlerdeki yurt rahatlığını apartlarda bulmanız oldukça zor. 

Ankara Erkek Öğrenci Yurdu Tavsiyeleri

Yurt tavsiyelerini en çok yurtta kalmış öğrencilerden almak en sağlıklısıdır. Bunun için etrafınızdaki bilen kişilere danışabilir ve yurtlar hakkında bilgi edinebilirsiniz. Bunun dışında 27 yıllık tecrübeye sahip ideal yurtlarına da danışabilirsiniz.  

Ankara Erkek Öğrenci Yurtları Kyk

Kyk yurtları ile Ankara Özel Yurtlar arasında epey fark vardır. Ayrıca bu yurtların kime çıkıp çıkacağı belli olmayabilir. Zaten kyk yurtları devlete bağlı olduğu için genel olarak bambaşka şartlar mevcuttur. Örneğin; 

Yemek menüleri aynıdır 
Odadaki kişi sayısının kendiniz seçemezsiniz 
Yurdun konumunu kendiniz seçemezsiniz 
Özel yurtlara göre daha ucuzlardır. 
İzin sayıları kısıtlıdır. 
Odalar genel olarak küçüktür 
Kyk yurdunda kalmak için bazı şartları sağlamanız gerekmektedir. 
Tuvalet, banyo gibi alanlar ortak kullanılmaktadır. 

Ankara Kız Yurdu Seçerken İdeal Yurtlarını Mutlaka İnceleyin

Ankara kız yurdu kapsamında İdeal Yurtları tercihiyle en kıymetli varlıklarınız olan çocuklarınıza eğitim sürecinde güvenilir ortamı sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra, Ankara yurtlar KYK imkanını beklemeden bütçe dostu fiyatlarla Ankara kız yurtları avantajından yararlanabilirsiniz. 

Ankara Kız Yurdu Noktasında İdeal Yurtları ile Konforlu ve Güvenli Öğrencilik Hayatı 

İdeal Yurtları sağladığı olanaklarla hem konforlu hem de güvenilir öğrencilik hayatı yaşamanıza fırsat tanımaktadır. Emin ellerde olmanın tüm özelliklerini bünyesinde barındırmaktadır. Peki Ankara yurt kapsamında ne gibi olanaklar sunulmaktadır? 

1 – Ankara Kız Yurdu Güvenlik Hizmeti 

Özellikle kızlar için güvenlik önlemlerinin fazlasıyla alınması, aileler için büyük avantajdır. Peki bu konuda İdeal Yurtları ne gibi güvenlik hizmetlerine sahiptir?

Yurt alanı içinde ve dışında kamera sistemi mevcuttur.
Yurt girişlerinde özel şirket ile anlaşmalı özel güvenlik bulunmaktadır.
Son teknoloji ürünlerinden oluşan yangın dolapları mevcuttur.
Giriş çıkışlarda parmak izi sistemi vardır.
Yangın vb. durumlara karşı alarm sistemi vardır.
Bunun yanında giriş – çıkış saatleri de güvenlik açısından ideal sürede ayarlanmıştır. (Gündüz egitimi 06.00 – 23.00 / Gece eğitimi 06.30 – 23.00)

2 – Yemek 

Çocuklarınız kendini evinde hissetsin diye sıcak, doyurucu, vitaminli yemek hizmeti sunulmaktadır. Hem Ankara kız yurdu hem de Ankara yurt erkek noktasında yemekhane hizmetine detaylı göz atacak olursanız; 

 • Ücretsiz açık büfe kahvaltı 
 • 4 çeşit akşam yemeği 
 • Günlük ve sıcak hijyen kurallarına uygun pişen yemekler 
 • Dengeli ve besleyici yemek hizmeti 
 • Ayrıca 7/24 sıcak su ve çay, kahve imkanı ile evinizin koşullarını aratmayacak bir ortamda eğitim alma imkanını elde edebilirsiniz. 

3 – Temizlik 

Ankara kız yurdu bünyesinde tecrübeli yurt personeli tarafından, günün belirli saatlerinde düzenli temizlik hizmeti verilmektedir. Ayrıca; 

 • Yatak hijyeni için düzenli nevresim değişimi 
 • Çamaşır ve ütü için ücretsiz olanaklarla Ankara özel yurtlar kapsamında, anne eli değmiş gibi mis kokulu odalarda verimli şekilde ders çalışma imkanı yakalayabilirsiniz.

4 – Oda Donanımı 

Okuldan sonra en çok vakit geçireceğiniz yaşam alanı anlamında donanımlı odalarınız olacaktır. İdeal Yurtları, kendinizi evinizde hissedeceğiniz konforda donanımına sahiptir. Peki odalarda bulunan hizmetler nelerdir? 

Çalışma masası
Kilit sistemli elbise dolabı 
Kişiye özel yatak ve pamuklu nevresim takımı
Ayakkabılık
Çöp kutusu
Kişiye özel odalarda banyo tuvalet
Ücretsiz internet ağı 

5 – Kolay Ulaşım 

Hem Ankara özel kız öğrenci yurdu hem de Ankara erkek yurtları noktasında, üniversiteye yakınlığıyla kolayca ulaşım imkanı vardır. Yurtlar metro, otobüs noktalarına yakındır. Ayrıca okula yürüme mesafesi uzaklığında İdeal Yurtlar şubeleri bulunmaktadır. Özellikle bu durum kız öğrenciler için, oldukça güvenilir bir özelliktir. 

6 – Bütçe Dostu Fiyat 

İdeal Yurtları Ankara en pahalı yurt anlayışından tamamen uzakta bir politika sergilemektedir. Ankara öğrenci yurtları hem erkek hem Ankara kız yurdu bağlamında fiyat üzerinde değişkenlik gösteren faktörler şunlardır; 

 • Kapsamlı ve ayrıcalıklı Ankara kız yurdu hizmetleri 
 • Oda kontenjanı yönünde Ankara özel yurt tek kişilik fiyatları diğerlerine göre daha pahalıdır. 
 • Yurdun bulunduğu konum 
 • Oda donanım özellikleri 
 • Bina yaşı ve özellikleri vb. etkenler Ankara kız yurdu fiyatlarını etkilemektedir. İdeal Yurtları fiyat – hizmet açısından oldukça tutarlıdır. 

Öğrenci Kürsüsü Editör

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Ankara Erkek ve Kız Öğrenci Yurdu Seçme Rehberi