bycasino giriş Ankara Eğitim Koçunuz Dursun Hoca  | Öğrenci Kürsüsü
e
sv

Ankara Eğitim Koçunuz Dursun Hoca 

12 Ağustos 2022 12:02
eğitim
avatar

Öğrenci Kürsüsü

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Eğitim koçluğu, son dönemlerde oldukça rağbet gören bir iş kolu olarak karşımıza çıkar. Eğitimdeki dengesizliği, öğrenme potansiyellerinin farklılığını kapatmak için, bu sektöre ihtiyaç duyulur. Bu alanda hizmet veren Ankara Eğitim Koçunuz Dursun Hoca, bireyin hedeflerine doğru eylem planları ile ilerlemesini sağlar. Eğitim sistemi, daha çok öğretim ağırlıklı olduğu için, öğrenme yöntemleri de her bireyde farklı olduğu için, eğitim koçu bireylerle başarıya giden yolda en önemli faktörlerden biridir. Eğitim koçu sayesinde birey; gerçek kimliğini, yeteneğini, isteklerini, amaçlarını ve hedeflerini tespit eder ve çalışma yöntemlerinin azimleriyle performansını arttırır. Eğitim koçu sayesinde, ders içeriği değil; dersin nasıl öğrenilmesi ve hangi planlama ile ilerleneceği desteklenir.

Eğitim Koçunun Özellikleri Nasıl Olmalıdır?

Eğitim koçunun da bünyesinde barındırması gereken pek çok özelliği olmalıdır. Bir kere; kesinlikle eğitim koçluğu yapacak kişi, derslerin içeriğine de kısmen hâkim olabilmeli ki, dersin nasıl öğrenilebilecek olduğuna dair teknikleri geliştirebilmeli. Kendi belirlediği hedefi değil, öğrencinin hedefine nasıl ulaşabileceğini, birey veya öğrenciye öğretebilmeli. Yargılayıcı olmamalıdır. Öğrenciyi iyi analiz edebilmeli, uygun öğrenme tekniklerini anlatabilmelidir. Hafıza ve okuma konusunda, öğrencinin tekniklerini geliştirebilmelidir. Her şeyden önemlisi, kesinlikle planlı ve programlı bir kişilikte olmalıdır. Sadece öğrenci ile değil, öğrencinin ailesi ve çevresi ile de diyalogda olabilmelidir. İleri görüşlü ve çözüm odaklı olmalıdır. Alanında kendini ispatlamış olan Ankara Eğitim Koçunuz Dursun Hoca, bünyesinde tüm bu özellikleri barındıran bir eğitim koçudur.

Eğitim Koçunun Faydaları Nelerdir?

Eğitim koçunun bireye faydası oldukça fazladır. Bir kere, kesinlikle eğitim koçu sayesinde birey, kendinin farkına varmış olur. Kendine inanarak daha özgüvenli olur. Elindeki kaynakları kullanarak hedeflere daha kolay ve etkin bir şekilde ulaşmayı öğrenir. Öz disiplini gelişir. Zamanı değerlendirmeyi bilir ve ertelemeyi hayatından çıkartır. Tüm derslerde, öğrenme performansı artış gösterir. Birey, kendine güvenince yaşamda da dengesini bulur. Çalışmalarını daha planlı ve sistemli bir şekilde yürütür. Bu bağlamda; Ankara Eğitim Koçunuz Dursun Hoca sayesinde, moral ve motivasyon kesinlikle yükselir. Çünkü kişi, artık kendinin ve yeteneklerinin farkına daha çok varabilmiştir ve elindeki kaynakları kullanmayı öğrenmiştir. Kurumumuzdan alacağınız hizmet ile siz de eğitim koçluğunun faydalarından yararlanabilirsiniz.

Öğrenci Kürsüsü Editör

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Ankara Eğitim Koçunuz Dursun Hoca