bycasino giriş Panda Boyama Sayfaları ile Ücretsiz Boyama Etkinlikleri | Öğrenci Kürsüsü
e
sv

Panda Boyama Sayfaları ile Ücretsiz Boyama Etkinlikleri

28 Aralık 2023 02:30
boyama
avatar

Öğrenci Kürsüsü

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Gelişimimizin en önemli aşamalarını içeren, düzeni ve renkleri kavradığımız süreçte eğlenirken zevk de aldığımız boyama etkinlikleri artık dijitalleşiyor! Düne göre çok daha hızlı akan zaman, yenilikleri ve değişiklikleri de beraberinde getiriyor. İnce kitaplarda beğenilen resimlerden başlamak kadar eğlenceli bir boyama yöntemi var artık. Bunun için gereken ise internete bağlı bir bilgisayar!

Dijital, Boyama ile Çocuk Gelişimine Katkı Sağlıyor!

Evlerimize ilk bilgisayar giren dönemden bugüne geçen zaman nicel yani sayısal açıdan uzun olmasa da nitelik açısından çoğu şeyi değiştirmiş gibi görünüyor. Bunun aksini iddia edebilecek ve bu görüşü temellendirebilecek biri olduğunu pek düşünmüyoruz açıkçası. Tabii bahsettiğimiz bu ilk zamanlarda tehlikeli ve çocukların korunduğu bir teknolojik aletti bilgisayarlar. Bunun dışında her evde olmadığı da bir gerçekti. Bu sebeple gelişim ve değişim açısından bilgisayarların sağlayabileceği katkı oranı pek bir düşük olmanın yanında sınırlıydı da… Üstüne bir de internet eklenip dijital yaygınlaşınca bu ebeveynlerde daha büyük bir korku oluşturdu. Şu an ise dijital mecraların çocuk gelişiminde en etkili alanlar olduğunu gönül rahatlığıyla belirtebiliyoruz. Kağıt, kalem ve benzer somut materyallerden ayrı düşünemediğimiz boyama da artık dijitalde çocuk gelişiminin vazgeçilmezleri arasında. Fiziksel gelişim, dönemin şartlarına göre değişen bir olgudur. Bunda hemfikiriz sanırım. Bilgisayar, tablet pc, akıllı telefon kullanabilmek de belli fiziksel/zihinsel yetenekler gerektirdiğinden hamur oynamak, boya yapmak gibi özel aktiviteleri teknoloji vesilesiyle yapmak birçok açıdan gelişime imkan verecektir.

Boyama Yapmak Çocuk Psikolojisini Etkiliyor

Hayal gücü gelişimi; düşünmekle, karar verme dürtüsünün gelişmesiyle ve çok görselle haşı neşir olmakla mümkün olur erken yaşlarda. Özel gelişim aktivitelerinin önemi tam da bu noktada belli olmaktadır. Dijitalin eğitici ve bilgisel yönüyle karşılaşan çocuk, interneti ve bilgisayarı bir öğrenme aracı olarsk görür ve arayışıyla ilgisini bu doğrultuda geliştirir. Yazı içerisinde size özel bıraktığımız linklerin bu doğrultuda çok faydalı olacağını da ayrıca tekrar tekrar belirtmek istiyoruz. Yazımızı sonlandırırken öğrenciler olarak daha aydınlık bir gelecek uğrunda bu tarz dijital gelişmelerin bizi çok mutlu ettiğini belirtmek istiyoruz. En güncel haberler ve bilgiler için takipte kalınız! Kaynak: https://www.pandaboyama.com

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Panda Boyama Sayfaları ile Ücretsiz Boyama Etkinlikleri