in

Sanal Öğrenciliği İnceliyoruz

Pandemi ile birlikte teknolojiyle olan ilişkimiz daha da arttı. Okula gitmek istemeyen ve bazen hasta numarası ile günü geçirmeye çalışan biz öğrenciler artık okulu özlediğimizi hissediyoruz. Peki bu süreçte öğrencilik nasıl devam ediyor? Normalden farklı mı?

Kesinlikle eski zamanlarla karşılaştırılmayacağını ifade ettiğimiz sanal öğrencilik, sınıf ortamındaki motivasyondan pek bir uzak bizler için. Sınıfta arkadaşlarımızla konuşmaktan hoşlanıp dikkatimizin dağıldığını düşünürken aslında bizi en çok motive edenin arkadaşlarımız olduğunu anladık. Saatlerce dizi izleyebileceğimizi ifade ederken derse odaklanmakta da pek bir zorlanıyoruz. Gelecekteki eğitim belki de erken geldi bizlere bilemiyoruz ancak sürecin aslında zor olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Pijamayla ders dinlemek düşünüldüğü kadar kolay değil, bilginiz olsun. 🙂

Ders esnasında evindeki ortamı ifşa edenler, mikrofonu açık unutanlar olmasa daha da zor olacak her şey belki de… Bunu tembel bir öğrenci olarak değil derslere bayılan ve okulu özleyen bir öğrenci olarak ifade ediyorum.

Kaynakları incelerken pek bir rahatız ancak eğitim kesinlikle tekken zor. Sağlıklı günlere dönmemiz için bilinçli olmak zorundayız. Tüm öğrenciler adına saygılarımızla.

Öğrenci Kürsüsü Editör

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Yorumlar

Yorumlar

Bilişsel Akademi Hızlı Okuma Eğitimi’ne Çağırıyor!

Ethica Language School İlk Ders Ücretsiz Uygulaması Başlattı!